پارافین برتر
خانه / پارافین مایع / نقش پارافین مایع در مراقبت از پوست

نقش پارافین مایع در مراقبت از پوست

پارافین مایع به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده در کرم یا لوسیون می باشد برای برخی از مصرف کنندگان گیج کننده است. پس از همه این بحث ها، پارافین یک اصطلاح است که معمولا با شمع ها مرتبط است، که واقعا هیچ ارتباطی با مراقبت از پوست ندارد. اما نگاه عمیق تر به پارافین مایع نشان می دهد که این ماده بعنوان یک عنصر مراقبت شخصی در بسیاری از محصولات پوستی، از جمله کرم، لوسیون، مومیایی لب، صابون و حتی پماد اگزما استفاده می شود.

پارافین مایع چیست؟

پارافین مایع یکی از مشتقات نفتی است که معمولا به عنوان “نفت معدنی” نامیده می شود. انواع مختلفی از مواد شیمیایی وجود دارد که تحت برچسب روغن معدنی طبقه بندی می شوند در انواع کاربردی، از جمله تولید، مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، پارافین مایع یک اصطلاح محسوب می شود برای روغن های معدنی پالایش شده که مناسب برای کاربردهای مراقبت از پوست و حتی برای خوراک دهانی است.

برخی از کارشناسان مراقبت از پوست که نگرانی در مورد پارافین مایع را ابراز می کنند، ممکن است به طور غیرمستقیم به روغن معدنی اشاره کنند که برای استفاده در محصولات پوستی مناسب نیست.

استفاده های پارافین مایع:

این ماده شیمیایی در بسیاری از فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست و حتی در برخی از محصولات به صورت خوراکی استفاده می شود. به عنوان مثال، این عنصر گاهی اوقات به محصولات معطر خاصی فرموله می شود.
پارافین مایع اغلب در فرمولاسیون کرم ها موجود می باشد، زیرا اعتقاد بر این است که به حفظ رطوبت پوست کمک می کند.

رطوبت نگهدارنده یک عامل مهم در مراقبت از پوست است که اغلب نادیده گرفته می شود. پوست دارای یک مانع طبیعی است که از رطوبت جلوگیری می کند و به لطافت پوست کمک می کند.
با این حال برخی از افراد که پوست آنها به علت عوامل ژنتیکی، پیری پوست و آسیب از اشعه ماوراء بنفش وعوامل آب و هوایی خشن ضعیف شده است از آن استفاده می کنند. بنابراین، پارافین مایع گاهی به محصولات مراقبت از پوست اضافه می شود تا یک لایه محافظ روی پوست ایجاد شود که به حفظ هیدراتاسیون کمک میکند. به طور معمول، باعث ایجاد احساس چربی، اما صاف بر روی پوست می شود و به مصرف کننده احساس رطوبت می دهد.

 

به دلیل خواص مرطوب کننده معتبر پارافین مایع، این روغن ممتاز همچنین علاوه برمرطوب کننده ها در کرم های اگزما هم موجود است.
کارشناسان معتقد اند که اکسیژن به علت کمبود رطوبت باعث برانگیختن می شود و با تقویت یک مانع طبیعی رطوبت، پارافین مایع ممکن است قادر به کاهش علائم این وضعیت پوست باشد.

خطرات احتمالی پارافین مایع:

یکی از انتقادهای پارافین مایع این است که در واقع پوست را مرطوب نمی کند. قطعا مهم است که مانع از دست رفتن رطوبت طبیعی پوست شود، اما بسیاری از متخصصان مراقبت از پوست معتقدند که احساس رطوبت واقعی نیست.
استفاده از کرم با پارافین مایع، احساس نرم و ابریشمی بر روی پوست به این دلیل است که روغن معدنی در سطح پوست واقعی است نه بافت درونی پوست.

پوست به سادگی پوشیده شده با چیزی است که احساس نرمی می کنید. بنابراین، برخی استدلال می کنند که اثرات مرطوب پارافین مایع به سادگی توهم حسی است.
به عنوان مثال، برخی از کارشناسان پوست نشان می دهند که این عنصر می تواند منافذ را مسدود و توسعه آکنه را ترویج کند.

اگر چه تحقیقات در مورد این موضوع هنوز غیرقابل حل است، افراد مبتلا به سابقه آکنه شدید ممکن است بخواهند به عنوان یک احتیاط ایمنی از محصولات با پارافین مایع جلوگیری کنند.

محصولات با پارافین مایع:

بسیاری از محصولات موجود در بازار حاوی پارافین مایع هستند، از جمله کرم پوشک، مرطوب کننده پا و لوازم آرایشی و بهداشتی.
با توجه به استفاده گسترده از این مواد شیمیایی، افرادی که با عوارض جانبی احتمالی مواجه هستند، باید قبل از خرید برچسب های محصول همه محصولات مراقبت از پوست را بررسی کنند و همچنین نام “نفت معدنی” را نیز بررسی کنند. برای جلوگیری از عوارض جانبی این ماده با متخصص پوست بررسی کنید.

فروش انواع  پارافین مایع

قیمت پارافین تولیده شده بستگی به کیفیت، خلوص و میزان روغن آن بستگی دارد. هر چه پارافین خالص تر باشد ظاهری سفید و شفاف تری خواهد داشت. جهت دریافت قیمت انواع پارافین مایع و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای مهدی اسحاقیان
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129383258
پست الکترونیکی: Mahdi443mahdi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش پارافین مایع | مرکز فروش آن در اصفهان

پارافین را می توان در انواع جامد و مایع در بازار پیدا کرد. نوع مایع آن در کارها و صنایع گوناگونی کاربرد دارد. در مرکز فروش آن در اصفهان و یا هر شهر دیگری فروش پ