پارافین برتر
خانه / پارافین / کاربرد پارافین در صنایع مختلف
کاربرد پارافین در صنایع مختلف
کاربرد پارافین در صنایع مختلف

کاربرد پارافین در صنایع مختلف

پارافین های صنعتی کلردار محصولاتی هستند که با انجام واکنش کلریناسیون هیدروکربنهای C1۰-C۳۰ بدست می آیند و حاوی ۲۰ تا ۷۰ درصد وزنی کلر می باشند. میزان کلریناسیون و ترکیب نهایی محصول به نوع کاربرد محصول نهایی بستگی دارد. این ترکیبات نخستین بار در اواسط قرن نوزدهم توسط J. B A DumaS شناخته شدند.

وی توانست نشان دهد که پارافین های با زنجیرهای کربن طولانی که تا آن موقع تصور می گشت از نظر شیمیایی خنثی هستند، در واقع می توانند در یکسری از واکنش های خاصی شرکت نمایند. نخستین مطالعات بر روی پارافین های کلردار چند سال بعد توسط P. A. BOlley بین سالهای ۱۸۵۸-۱۸۵۶ انجام پذیرفت پارافین های کلرینه شده در اولین دهه ۱۹۳۰ از دیدگاه صنعتی اهمیت ویژه ای پیدا کردند، چون میزان مصرف آنها افزایش پیدا کرد.

به نحوی که بخصوص در طی جنگ جهانی دوم میزان تولید آنها بسرعت افزایش یافت. امروزه بیش از ۳۰۰۰۰۰ تن انواع پارافین های کلردار در هر سال در جهان تولید می شود و کاربردهای بسیار گسترده ای نیز پیدا کرده اند. در سال های اخیر میزان تولید آنها بطور چشمگیری افزایش یافته است.

از جمله کاربردهای این مواد می توان به عامل کاهش دهنده آتش گیری، پوشش پاچه های ضد آب، نرم کننده در صنایع پليمرى، جلوگیری کننده از خوردگی، آب بندی کنندهٔ الاستیک، بهبود دهنده خواصی رنگ ها و جلاها، پرداخت کننده نهایی چرم و … اشاره نمود.

 

صنایع لاستیک ­سازی

پارافین در تولید تایرها استفاده می­شود و باعث حفاظت لاستیک از ازن و مقاومت آن در برابر ورقه­ورقه شدن و ترک خوردن می­شود.

 

صنایع نساجی

تمام پارچه­ها دارای پوشش مومی هستند که به آن نرمی، کشش و انعطاف­پذیری می­دهد. اگرچه وقتی پارچه در معرض محیط قرار بگیرد و مکررا استفاده شود ممکن است بافت موم خود را از دست بدهد.

 

صنایع کاغذ

کاغذها برای عایق­کردن انواع مواد غذایی استفاده می­شوند. با این وجود بدلیل اینکه کاغذ به خودی خود قادر به ارائه خواص عایق نیست باید با موم پارافین پوشش داده شود تا مانع از عبور بوها، میکروارگانیسم­ها و رطوبت شود.

 

فروش پارافین صنعتی

قیمت پارافین تولیده شده بستگی به کیفیت، خلوص و میزان روغن آن بستگی دارد. هر چه پارافین خالص تر باشد ظاهری سفید و شفاف تری خواهد داشت. جهت دریافت قیمت پارافین صنعتی و کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای مهدی اسحاقیان
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129383258
پست الکترونیکی: Mahdi443mahdi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اموزش درست کردن شمع + عکس..

ساخت شمع های زیبا قطعاً بسیار سرگرم کننده است. به علاوه، این سرگرمی فرصتی برای شما فراهم می کند که شمع های زینتی زیبایی نیز برای تزیین منزل خود تهیه کنید. آنها همچنین می توانند هدایای محسوب شوند.