پارافین برتر
خانه / پارافین / فروش انواع واکس پارافین با کیفیت و قیمت مناسب

فروش انواع واکس پارافین با کیفیت و قیمت مناسب

واكس های پارافینی

این نوع واكس از مواد اولیه با نقطه جوش پایین به دست آمده و بیشتر تركیبات سازنده آن از هیدروكربن های نرمال پارافینی تشیكل یافته است. بیشتر هیدروكربن های شاخه دار (در صورت وجود) از نوع ایزو پارافین ها هستند. هیدرو كربن های سازنده واكس دارای ۲۰  تا ۴۰ مولكول كربن می باشند و جرم مولكولی آنها بین ۲۸۰ تا ۵۶۰ متغیر است. هم چنین در دمای عادی جامد بوده و كریستال های آن به صورت سوزنی یا صفحه ای است.

 واكس های میكروكریستال

واكس های میكروكریستال از واكس گیری مواد اولیه سنگین ( مواد اولیه با نقطه جوش بالا ) به دست می آیند. كریستال های آن از انواع پارافینی ریزتر بوده و جرم مولكولی آن حدود ۸۰۰-۴۵۰ و تعداد تركیبات كربن سازنده آن بین ۵۷-۳۲ می باشد . واكس های میكروكریستال در مقایسه با انواع پارافین ها با اسید سولفوریك ، اسید نیتریك و اسید سولفونیك بهتر تركیب می شوند و علت این تركیب ، وجود هیدروژن ، روی كربن نوع سوم است. انواع اكسیده شده این واكس ها در صنایع تولیدی واكس كف اطاق (POLISH) استفاده می شود. هم چنین در تولید رنگ به عنوان پیگمان سوسپانسیون به كار گرفته می شوند.

 پترولاتوم

اگر عمل واكس گیری بر روی مواد باقی مانده تقطیر انجام شود واكس حاصل را پترولاتوم می نامند. كریستال های آن از دو نوع قبلی ریزتر بوده و مقداری روغن را در خود نگه داری می كنند به طوری كه معمولاً حالت ژلاتینی دارند.

جرم مولكولی آن بین ۹۸۰-۵۶۰ و نقطه ذوب آن بین ۸۵-۵۵ درجه سانتی گراد است. در مواقعی كه بخواهند پترولاتوم را بدون استفاده از حلال و حرارت پخش كنند ، از پترولاتوم امولسیون شده در آب استفاده می شود. برای این منظور بایستی مخلوطی از واكس ذوب شده در آب داغ با استفاده از یك امولسیون كننده نظیر تترا اتانول آمین تهیه كرد.

بررسی خواص فیزیكی و شیمیایی واكس های پارافینی

بررسی خواص فیزیكی و شیمیایی واكس می تواند تا حدی در شناسایی ساختمان شیمیایی واكس ها مورد استفاده قرار گیرد. به طور كلی شناسایی خواص واكس ها را می توان به سه دسته تقسیم كرد :

الف: روش های فیزیكی ( نقطه ذوب ، درصد روغن ، ویسكوزیته ، ضریب شكست ، جرم مخصوص … )

ب: آزمایش هایی كه بیشتر جنبه مكانیكی داشته و بیشتر در صنایع ، به منظور شناخت خصوصیات واكس به هنگام مصرف بر روی آن انجام می گیرد. (مقاومت در مقابل كشش، مقاومت در مقابل سایش، جلای واكس، انعطاف پذیری)

 بررسی ساختمان شیمیایی تركیبات سازنده واكس

۱- اسپكترومتر جرمی :

با استفاده از اسپكترومتر جرمی در دمای زیاد می توان نوع تركیبات و درصد هر یك از آنها را در واكس تعیین كرد.

۲- كروماتوگراف گازی :

در این روش ، پیك های حاصل از گاز ، كروماتوگرافی واكس را تعیین كرده و از مقایسه آن با پیك های استاندارد به دست آمده می توان تركیبات سازنده واكس و نیز با محاسبه سطح زیر هر پیك ، درصد آن تركیب را در واكس تعیین نمود.

روش اسپكترومتر جرمی در مقایسه با روش های دیگر برای شناسایی تركیبات سازنده واكس روشی مناسب است. در مواقعی كه استفاده از این روش ممكن نباشد می توان با روش ساده زیر تا حدودی تركیبات سازنده واكس را شناسایی كرد. روش عمل بدین صورت است كه ابتدا خواص فیزیكی مهم واكس نظیر نقطه ذوب ، ضریب شكست ، ویسكوزیته ، چگالی و غیره را تعیین كرده و از مقایسه آن با خواص فیزیكی هیدروكربن های پارافینی ، هیدروكربور پارافینی معادل واكس را مشخص كرد.

فروش انواع  پارافین واکس

قیمت پارافین تولیده شده بستگی به کیفیت، خلوص و میزان روغن آن بستگی دارد. هر چه پارافین خالص تر باشد ظاهری سفید و شفاف تری خواهد داشت. جهت دریافت قیمت انواع پارافین واکس و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای مهدی اسحاقیان
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129383258
پست الکترونیکی: Mahdi443mahdi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اموزش درست کردن شمع + عکس..

ساخت شمع های زیبا قطعاً بسیار سرگرم کننده است. به علاوه، این سرگرمی فرصتی برای شما فراهم می کند که شمع های زینتی زیبایی نیز برای تزیین منزل خود تهیه کنید. آنها همچنین می توانند هدایای محسوب شوند.