پارافین برتر
خانه / پارافین / تولید و فروش انواع روغن واکس پارافین

تولید و فروش انواع روغن واکس پارافین

پارافین واکس Paraffin Wax یک ماده نرم و روغنی شکل, سفید یا بی رنگ, بی مزه و بدون بوی خاصی است که در صنایع پتروشیمی از نفت یا ذغال سنگ استخراج می گردد. از ترکیبی از مولکول های هیدروکربنی که شامل بیست تا چهل اتم کربن می باشد تشکیل شده است. در دمای اتاق دارای حالت جامد بوده و دمای ذوب آن با توجه به نوع پارافین واکس بین ۳۷ تا ۶۵ درجه سانتی گراد متغییر است.

این ترکیب شیمیایی در سال ۱۸۵۰ میلادی کشف شده و دارای فرمول شیمیایی CnH2n+2 می باشد. امروزه پارافین به منظور استفاده در بخش های صنعتی, خوراکی و بهداشتی تولید می شود و در اکثر صنایع به شکلی مورد استفاده قرار می گیرد. معروف ترین کاربرد پارافین شمع سازی است که از گذشته تا به امروز برای این منظور استفاده می شود. بیشترین مورد کاربرد آن به عنوان خوراک پتروشیمی ها بوده و در تولید لاستیک و پلاستیک, صنایع  PVC, تولید شربت پارافین, نگهداری طولانی مدت میوه جات و بسیاری مصارف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن گیری از واكس پارافین

Slack Wax به دست آمده از واحد واكس گیری بر حسب شرایط عمل ، حاوی ۱۵ تا ۵۰ درصد روغن است. جهت روغن گیری از واكس از ۳ خاصیت فیزیكی واكس و روغن استفاده می شود.

روغن گیری از واكس با استفاده از تفاوت نقطه ذوب واكس و روغن

این روش كه Sweating نامیده می شود به خاطر پایین بودن راندمان عمل و محدودیت های موجود از لحاظ ماده اولیه ، چندان مورد توجه نیست. با استفاده از این روش تنها می توان از واكس های پارافینی روغن گیری كرد ، زیرا در هنگام گرم كردن واكس ، وجود بلورهای درشت در واكس های پارافینی فضای آزادی را جهت جریان روغن ایجاد می كند. درصد روغن موجود در واكس مورد عمل و شرایط گرم و سرد كردن آن ، دو عامل موثر در كیفیت محصول به دست آمده است.

برای روغن گیری از واكس ابتدا آن را ذوب كرده و به بالاترین قسمت سینی هایی كه به صورت پلكانی روی هم قرار گرفته اند ، فرستاده می شود تا در آنجا سرد شود. سپس واكس سرد شده را به تدریج گرم كرده و حین گرم شدن آن ، قطرات روغن از درون بلورهای واكس به پایین تراوش می كند و به وسیله لوله هایی كه در اطراف سینی تعبیه شده است از سیستم خارج می شود . سرعت گرم كردن واكس باید حتی الامكان كم باشد( ۱ تا ۲ درجه فارنهایت در ساعت ) .

از واكس باقی مانده در بالای سینی ، در هر مرحله ای نمونه برداری شده و هنگامی كه درصد روغن در آن به مقدار مورد نظر كاهش یافت عمل گرم كردن بر روی آن قطع می شود و واكس باقی مانده در بالای سینی جمع آوری می شود . با استفاده از این روش نه تنها می توان واكس را از روغن جدا كرد بلكه می توان واكس هایی با نقطه ذوب های مختلف به دست آورد . از معایب این روش می توان به طولانی بودن زمان عمل( حدود۷۰ ساعت ) و بالا بودن درصد روغن در واكس اشاره كرد.

روغن گیری با حلال

معمولاً در روغن گیری از واكس از همان حلال مصرفی در واحد واكس گیری استفاده می شود . حلال های مصرفی در واحد روغن گیری از واكس ، مخلوطی از تولوئن و متیل اتیل كتون ، متیل ایزوبوتیل كتون و دی كلرو اتان را تشكیل می دهند . روش عمل همانند روش واكس گیری از روغن موتور است . مزیت های این روش بر روش های دیگر شامل موارد زیر است :

الف : علاوه بر جداسازی روغن از واكس با این روش می توان واكس را با برش های مختلف و بر حسب نقطه ذوب آنها از یكدیگر جدا كرد.

ب : قابلیت انعطاف آن زیاد بوده و در مورد مواد اولیه آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

ج : مقدار روغن باقی مانده در واكس نسبت به روش های دیگر كمتر است.

د : از آنجایی كه در این روش از همان حلال واحد واكس گیری استفاده می شود هزینه تولید تقریباً ۵۰ درصد كاهش می یابد.

فروش انواع روغن واکس پارافین

قیمت پارافین تولیده شده بستگی به کیفیت، خلوص و میزان روغن آن بستگی دارد. هر چه پارافین خالص تر باشد ظاهری سفید و شفاف تری خواهد داشت. جهت دریافت قیمت انواع روغن واکس پارافین و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای مهدی اسحاقیان
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129383258
پست الکترونیکی: Mahdi443mahdi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اموزش درست کردن شمع + عکس..

ساخت شمع های زیبا قطعاً بسیار سرگرم کننده است. به علاوه، این سرگرمی فرصتی برای شما فراهم می کند که شمع های زینتی زیبایی نیز برای تزیین منزل خود تهیه کنید. آنها همچنین می توانند هدایای محسوب شوند.