پارافین برتر
خانه / پارافین / معرفی و فروش انواع پارافین و کاربرد آنها در صنعت و زندگی
انواع پارافین و کاربردهای آنان
انواع پارافین و کاربردهای آنان

معرفی و فروش انواع پارافین و کاربرد آنها در صنعت و زندگی

پارافین به دو گونه مایع و جامد مورد بهره برداری قرار می گیرد . پارافین مایع از برش های سبک روغن پایه و نوع جامد از برش های واکسی موسوم به اسلاک واکس استحصال می گردد . پارافین در صنایع مختلفی چون امولسیون واکس های نفتی ، کاغذ ، تولید جوهر ، شمع سازی ، نساجی ، چرم سازی ، چسب سازی ، لاستیک سازی ، و بطور گسترده در صنایع آرایشی بهداشتی برای تولید انواع کرم ها ، روژ لب ها و دیگر محصولات آرایشی کاربرد دارد.

پارافین مایع

این محصول بر اساس استانداردهای BP وUSP تولید شده و به علت خلوص و پایداری بالا در صنایع مختلف مصرف دارد . درجه A : دارویی ، درجه B : بهداشتی و درجه C : صنعتی

موارد مصرف

روغن مو ، کرم پاک کننده ، عامل ضد گرد و غبار ، روغن کاری صنایع نساجی ، روکش تخم مرغ و میوه های تازه. این محصول با مشخصه بدون بو ، بدون رنگ و بدون مزه قابل حل در حلالهای طبیعی و نامحلول در آب و الکل است و به همین علت بصورت گسترده در صنایع مصرف دارد.

ماده اولیه برای تولید پارافین جامد ، اسلک وکس (Slack Wax) می باشد و پارافین جامد معمولا برحسب میزان چربی (Oil Content) به صوت زیر تقسیم بندی می گردد :

  • پارافین جامد کریستال و میکرو کریستال
  • پارافین جامد ۰٫۵ تا ۱ درصد چربی
  • پارافین جامد ۱ تا ۳ درصد چربی
  • پارافین جامد ۳ تا ۵ درصد چربی
  • پارافین جامد ۵ تا ۷ درصد چربی
  • و …

هرچه رنگ پارافین سفید و شفاف تر باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است . عمده مصرف این محصول در صنایع شمع سازی ، مواد غذایی ، چرم سازی و دیگر صنایع می باشد.پارافین جامد صادرات گسترده ای به کشورهای آسیای میانه و آفریقایی دارد.

پارافین جامد ماکرو کریستال یا سبک

این نوع پارافین جامد کمتر شناخته شده است و در بازار به نام پارافین کریستال مشهور است. این پارافین نیز می تواند بر اساس سفارش مشتریان محترم درصد روغن متفاوتی داشته باشد. ماده اصلی این نوع پارافین اسلک واکس سبک است و پارافین استحصالی به وسیله عرق گیری (Sweating)  به دست می آید.

پارافین جامد میکرو کریستال یا سنگین

بیش از ۹۰ درصد پارافین های جامد بازار از نوع سنگین و میکرو است که می تواند بر اساس سفارش مشتریان محترم درصد روغن متفاوتی داشته باشد. ماده اصلی این نوع پارافین اسلک واکس سنگین است که پارافین استحصالی در اثر فشار (Pressing) صفحات فولادی بر اسلک واکس های کیسه شده در دمای معینی بدست می آید.

 

 

پارافین صنعتی

فرایند تولیدی پارافین صنعتی ممکن است به یکی از روشهای ذیل باشد :

الف- فرایند اسیدی : در این روش اسلاک واکس بعد از ذوب مجدد و داخل کردن اسید بدون حلال بطور سرد توسط سانتریفوژ عمل جداسازی پارافین ناخالص صورت می گیرد. بعد از این عمل محصول را خشک نموده و با اسید سولفوریک تصفیه می نمایند. برای زدودن نا خالصی ها توسط خاک نیز تصفیه نهایی انجام شده و پس از فیلتراسیون قالب گیری و بالاخره بسته بندی می شوند.

ب- فرایند تعریق : در این روش اسلاک واکس بعد از قالب گیری اولیه و روغن گیری به روش تعریق و تصفیه با اسید سولفوریک عملیات بعدی به روش همان فرایند اسیدی ( از مرحله تصفیه به بعد انجام ) ادامه می یابد.

پارافین کلره

به گروهي از مواد شيميايي با ارزش اطلاق مي شود كه در صنايع پليمر به ويژه در PVC به عنوان نرم كننده  Plasticize ، به تاخير اندازنده اشتعال (Flameretardant ) براي پلاستيك ها و لاستيك ها ، بعنوان كاهش دهنده نقطه ریزش ( Pour Point depressant ) در رنگها و نيز ماده افزودني براي روغن موتور فشار بالا (Extreme pressure additive ) ، كاربرد وسيعي دارد و سالانه صدها هزار تن از اين ماده در دنيا توليد و به مصرف مي رسد.

در داخل كشور پارافين كلره ۵۲ درصدي به عنوان يكي از گريدهاي پر مصرف به تنهايي و يا در كنار DOP در صنايع كابل سازي ، چرم مصنوعي ، كف پوش و … به عنوان نرم كننده كاربرد فراوان دارد.

نحوه خرید انواع پارافین

قیمت پارافین تولیده شده بستگی به کیفیت، خلوص و میزان روغن آن بستگی دارد. هر چه پارافین خالص تر باشد ظاهری سفید و شفاف تری خواهد داشت. جهت دریافت قیمت انواع پارافین و همچنین کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول با ما تماس بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آقای مهدی اسحاقیان
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
شماره موبایل: 09129383258
پست الکترونیکی: Mahdi443mahdi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

اموزش درست کردن شمع + عکس..

ساخت شمع های زیبا قطعاً بسیار سرگرم کننده است. به علاوه، این سرگرمی فرصتی برای شما فراهم می کند که شمع های زینتی زیبایی نیز برای تزیین منزل خود تهیه کنید. آنها همچنین می توانند هدایای محسوب شوند.